Military


Wojska Ladowe / Land Forces - 1989 Order of Battle

Unit List

Military Districts

  1. Warszawski Okreg Wojskowy
  2. Pomorski Okreg Wojskowy
  3. Slaski Okreg Wojskowy
  4. Krakowski Okreg Wojskowy
  5. Wielonarodowy Korpus "Pólnoc-Wschód" - Szczecin
  6. Korpus Powietrzno-Zmechanzowany - Kraków

Divisions

  1. 1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana - Legionowo
  2. 2 Pomorska Dywizja Zmechanizowana - Szczecinek
  3. 4 Lubuska Dywizja Zmechanizowana - Krosno Odrzanskie
  4. 5 Kresowa Dywizja Zmechanizowana - Gubin
  5. 8 Baltycka Dywizja Obrony Wybrzeza - Koszalin
  6. 10 Sudecka Dywizja Zmechanizowana - Opole
  7. 12 Szczecinska Dywizja Zmechanizowana - Szczecin
  8. 15 Warminsko-Mazurska Dywizja Zmechanizowana - Olsztyn
  9. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana - Elblag
  10. 11 Dywizja Kawalerii Pancernej - Zagan
  11. 25 Dywizja Kawalerii Powietrznej - Lódz

Brigades

  1. 2 Brygada Zmechanizowana Legionów - Walcz
  2. 3 Brygada Zmechanizowana Legionów - Lublin
  3. 4 Gorzowska Brygada Zmechanizowana - Gorzów Wielkopolski
  4. 5 Kresowa Brygada Zmechanizowana - Gubin
  5. 7 Pomorska Brygada Zmechanizowana - Slupsk
  6. 8 Kolobrzeska Brygada Zmechanizowana - Kolobrzeg
  7. 9 Podlaska Brygada Zmechanizowana - Siedlce
  8. 10 Opolska Brygada Zmechanizowana - Opole
  9. 11 Brygada Zmechanizowana - Zary
  10. 12 Brygada Zmechanizowana - Szczecin
  11. 13 brygada Zmechanizowana - Czarne
  12. 14 Brygada Zmechanizowana - Elblag
  13. 15 Gizycka Brygada Zmechanizowana - Gizycko
  14. 16 Pomorsko-Warminska Brygada Zmechanizowana - Morag
  15. 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana - Miedzyrzec
  16. 18 Bialostocka Brygada Zmechanizowana - Bialystok
  17. 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana - Bartoszyce
  18. 29 Szczecinska Brygada Zmechanizowana - Szczecin
  19. l Warszawska Brygada Pancerna - Wesola
  20. 4 Suwalska Brygada Kawalerii Pancernej - Orzysz
  21. 5 Brygada Pancerna "Skorpion" - Opole
  22. 6 Brygada Kawalerii Pancernej - Stargard Szczecinski
  23. 9 Brygada Kawalerii Pancernej - Braniewo
  24. 10 Brygada Kawalerii Pancernej - Swietoszów
  25. 12 Zlocienska Brygada Kawalerii Pancernej - Zlocieniec
  26. 14 Brygada Pancerna Ziemi Przemyskiej - Przemysl
  27. 15 Wielkopolska Brygada Kawalerii Pancernej - Wedrzyn
  28. 34 Brygada Kawalerii Pancernej - Zagan
  29. 36 Brygada Pancerna - Trzebiatów
  30. Grupa Reagowania Operacyjno-Mobilnego - GROM
  31. 6 Brygada Desantowo-Szturmowa - Kraków
  32. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej - Tomaszów Mazowiecki
  33. 66 Dywizjon Lotniczy 25 BKPow - Tomaszów Mazowiecki
  34. 21 Brygada Strzelców Podhalanskich - Rzeszów
  35. 22 Karpacka Brygada Piechoty Górskiej - Nysa
  36. 1 Gdanska Brygada Obrony Terytorialnej - Gdansk
  37. 2 Minsko-Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej - Minsk Mazowiecki
  38. 3 Zamojska Brygada Obrony Terytorialnej - Zamosc
  39. 14 Brygada Obrony Terytorialnej Ziemi Przemyskiej - Przemysl
  40. l Mazurska Brygada Artylerii - Wegorzewo
  41. 5 Pomorska Brygada Artylerii Armat - Glogów
  42. 6 Torunska Brygada Artylerii - Torun
  43. 18 Brygada Artylerii - Boleslawiec
  44. 23 Slaska Brygada Artylerii Armat - Zgorzelec
  45. 1 Brzeska Brygada Saperów - Brzeg
  46. 2 Mazowiecka Brygada Saperów - Kazun Nowy
  47. 4 Nadwarcianska Brygada Saperów - Gorzów Wielkopolski
  48. 5 Brygada Saperów - Szczecin
  49. 2 Brygada Lacznosci - Walcz
  50. 15 Sieradzka Brygada Radioliniowo-Kablowa - Sieradz
  51. 10 Brygada Logistyczna - Opole

Regiments

  1. 2 Pulk Zmechanizowany - Szczecin
  2. 5 Pulk Zmechanizowany - Szczecin
  3. 6 Pulk Zmechanizowany Legionów - Walcz
  4. 9 Pulk Zmechanizowany - Stargard Szczecinski
  5. 11 Pulk Zmechanizowany - Krosno Odrzanskie
  6. 12 Pulk Zmechanizowany - Gorzów Wielkopolski
  7. 13 Pulk Zmechanizowany - Kozuchów
  8. 16 Pulk Zmechanizowany - Slupsk
  9. 17 Pulk Zmechanizowany - Miedzyrzec
  10. 25 Pulk Zmechanizowany - Gliwice
  11. 32 Pulk Zmechanizowany - Kolobrzeg
  12. 33 Pulk Zmechanizowany - Zlocieniec
  13. 36 Pulk Zmechanizowany - Trzebiatów
  14. 41 Pulk Zmechanizowany - Szczecin
  15. 42 Pulk Zmechanizowany - Zary
  16. 55 Pulk Zmechanizowany - Braniewo
  17. 64 Pulk Zmechanizowany - Braniewo
  18. 73 Pulk Zmechanizowany Ulanów Karpackich - Gubin
  19. 99 Pulk Zmechanizowany - Zagan
  20. 89 Pulk Zmechanizowany - Zagan
  21. 100 Pulk Zmechanizowany - Elblag
  22. 120 Husarski Pulk Zmechanizowany - Zagan
  23. 1 Pulk Specjalny Komandosów - Lubliniec
  24. 2 Pulk Rozpoznawczy - Hrubieszów
  25. 5 Pulk Strzelców Podhalanskich - Kraków
  26. 7 Pulk Ulanów Lubelskich - Leczyca
  27. 1 Ciechanowski Pulk Artylerii Mieszanej - Ciechanów
  28. 2 Pulk Artylerii Legionów - Szczecin
  29. 4 Kolobrzeski Pulk Artylerii Mieszanej - Kolobrzeg
  30. 5 Pulk Artylerii - Sulechów
  31. 9 Bartoszycki Pulk Artylerii - Bartoszyce
  32. 10 Slaski Pulk Artylerii Mieszanej - Kedzierzyn-Kozle
  33. 11 Pulk Artylerii - Zary
  34. 13 Kostrzynski Pulk Artylerii - Kostrzyn
  35. 14 Suwalski Pulk Artylerii Przeciwpancernej - Suwalki
  36. 16 Pomorski Pulk Artylerii - Braniewo
  37. 16 Moraski Pulk Artylerii Przeciwpancernej - Morag
  38. 17 Gnieznienski Pulk Artylerii Przeciwpancernej - Gniezno
  39. 20 Pulk Artylerii Przeciwpancernej - Zary
  40. 30 Pomorski Pulk Artylerii Mieszanej - Stargard Szczecinski
  41. 2 Pomorski Pulk Rakiet - Choszczno
  42. 3 Pulk Rakiet - Biedrusko
  43. 18 Pulk Rakiet - Boleslawiec
  44. l Modlinski Pulk Przeciwlotniczy - Modlin
  45. 2 Zachodniopomorski Pulk Przeciwlotniczy - Rogowo
  46. 3 Pulk Przeciwlotniczy - Szczecin
  47. 4 Pulk Przeciwlotniczy - Czerwiensk
  48. 5 Kresowy Pulk Artylerii Przeciwlotniczej - Gubin
  49. 8 Koszalinski Pulk Przeciwlotniczy - Koszalin
  50. 11 Boleslawiecki Pulk Artylerii Przeciwlotniczej - Boleslawiec
  51. 13 Elblaski Pulk Artylerii Przeciwlotniczej - Elblag
  52. 15 Goldapski Pulk Przeciwlotniczy - Goldap
  53. 18 Karkonoski Pulk Przeciwlotniczy - Jelenia Góra
  54. 55 Pulk Przeciwlotniczy - Szczecin
  55. 69 Leszczynski Pulk Artylerii Przeciwlotniczej - Leszno
  56. 124 Pulk Artylerii Przeciwlotniczej - Szczecin
  57. 4 Pulk Lacznosci - Bydgoszcz
  58. 4 Bydgoski Pulk Dowodzenia - Bydgoszcz
  59. 5 Pulk Dowodzenia - Kraków
  60. 9 Pulk Dowodzenia - Bialobrzegi
  61. 10 Wroclawski Pulk Dowodzenia - Wroclaw
  62. 2 Pulk Radioelektroniczny - Przasnysz
  63. 4 Gizycki Pulk Zaklócen Radiolokacyjnych - Gizycko
  64. 8 Grudziadzki Pulk Radioelektroniczny - Grudziadz
  65. 9 Warminski Pulk Radioelektroniczny - Lidzbark Warminski
  66. 11 Pulk Radioelektroniczny - Zgorzelec
  67. Jednostka Wojskowa 1401 - Dziwnów
  68. Jednostka Wojskowa 2218 - Choszczno
  69. 5 Zgierski Pulk Radiotechniczny - Zgierz
  70. 12 Pulk Radioliniowo-Kablowy Ziemi Swieckiej - Swiecie nad Wisla
  71. 14 Strzegomski Pulk Radioliniowo-Kablowy - Strzegom
  72. 1 Pulk Drogowo-Mostowy - Deblin
  73. 2 Inowroclawski Pulk Komunikacyjny - Inowroclaw
  74. 3 Wloclawski Pulk Pontonowy - Wloclawek
  75. 3 Pulk Saperów - Debica
  76. 6 Glogowski Pulk Drogowo-Mostowy - Glogów
  77. 9 Chelminski Pulk Pontonowy - Chelmno
  78. 12 Malopolski Pulk Komunikacyjny Ziemi Nizanskiej - Nisko
  79. 10 Warszawski Pulk Samochodowy - Warszawa
  80. Pulk Ochrony - Warszawa
  81. l Pulk Przeciwchemiczny - Zgorzelec
  82. 4 Brodnicki Pulk Przeciwchemiczny - Brodnica
  83. 4 Pulk Zabezpieczenia - Bydgoszcz
  84. 6 Pulk Zabezpieczenia - Wroclaw

Other Units

  1. Rozpoznanie Ogólnowojskowe
  2. 6 Samodzielny Oddzial Topogeodezyjny - Torun
  3. 22 Wojskowy Osrodek Topograficzno-Kartograficzny - Ostrów Maz
  4. Centralny Wezel Lacznosci - Warszawa
  5. Wezel Lacznosci KOW - Kraków
  6. Wezel Lacznosci POW - Bydgoszcz
  7. Wezel Lacznosci WOW - Warszawa
  8. Garnizonowy Wezel Lacznosci - Stargard Szczecinski
  9. 3 Skladnica Uzbrojenia i Amunicji - Szeroki Bór
  10. 7 Okregowa Skladnica Sprzetu Inz. i Materialów Wybuchowych - Drawno
  11. l Centralna Skladnica Sprzetu Inzynieryjno-Saperskiego - Deblin
  12. 11 Centralna Skladnica Sprzetu Samochodowego
  13. l Rejonowa Baza Materialowa - Mosty
  14. 4 Rejonowa Baza Materialowa - Grudziadz
  15. 20 Rejonowe Warsztaty Techniczne - Lublin
  16. 21 Rejonowe Warsztaty Techniczne - Rzeszów
  17. 6 Baza Amunicja - Deblin
  18. 9 Rejonowa Skladnica Kwatermistrzowska - Lódz
  19. 2 Centralna Skladnica Materialów Wybuchowych - Hajnówka

Battalions

  1. l Siedlecki Batalion Rozpoznawczy - Siedlce
  2. 3 Mazurski Batalion Rozpoznawczy - Gizycko
  3. 4 Batalion Rozpoznawczy - Wedrzyn
  4. 5 Batalion Rozpoznawczy - Opole
  5. 6 Kresowy Batalion Rozpoznawczy - Gubin
  6. 8 Leborski Batalion Rozpoznawczy - Lebork
  7. 10 Rozpoznawczy Batalion Strzelców Konnych - Zagan
  8. 12 Batalion Rozpoznawczy - Szczecin
  9. 18 Pomorski Batalion Rozpoznawczy - Elblag
  10. 2 Batalion Rozpoznawczy Szwolezerów Rokitnianskich - Stargard Szczecinski
  11. 3 Batalion Rozpoznawczy - Wlodawa
  12. 8 Batalion Rozpoznawczy
  13. l Batalion Strzelców Podhalanskich - Rzeszów
  14. 5 Batalion Strzelców Podhalanskich - Rzeszów
  15. 2 Batalion Piechoty Górskiej - Klodzko
  16. 1 Legionowski Batalion Dowodzenia - Legionowo
  17. 2 Batalion Dowodzenia - Szczecinek
  18. 2 Batalion Dowodzenia SÓW - Wroclaw
  19. 3 Batalion Dowodzenia WOW - Warszawa
  20. 5 Kresowy Batalion Dowodzenia - Gubin
  21. 8 Batalion Dowodzenia - Koszalin
  22. 10 Batalion Dowodzenia - Opole
  23. 11 Batalion Dowodzenia - Zagan
  24. 12 Batalion Dowodzenia - Szczecin
  25. 14 Przemyski Batalion Dowodzenia - Przemysl
  26. 15 Olsztynski Batalion Dowodzenia - Olsztyn
  27. 16 Batalion Dowodzenia - Elblag
  28. 21 Batalion Dowodzenia - Rzeszów
  29. 25 Batalion Dowodzenia - Tomaszów Mazowiecki
  30. 25 Batalion Lacznosci - Skierniewice
  31. 13 Skierniewicki Batalion Radioliniowo-Kablowy - Skierniewice
  32. 1 Pultuski Batalion Saperów - Pultusk
  33. 2 Stargardzki Batalion Saperów - Stargard Szczecinski
  34. 5 Kresowy Batalion Saperów - Krosno Odrzanskie
  35. 11 Batalion Saperów - Zary
  36. 14 Batalion Saperów - Kostrzyn
  37. 15 Mazurski Batalion Saperów - Orzysz
  38. 16 Tczewski Batalion Saperów - Tczew
  39. 17 Batalion Saperów Wielkopolskich - Szczecin
  40. 19 Batalion Saperów Ziemi Leborskiej - Lebork
  41. 1 Batalion Remontowo-Budowlany - Nowy Dwór Mazowiecki
  42. 2 Batalion Remontowy - Czarne
  43. 4 Batalion Remontowy - Krosno Odrzanskie
  44. 5 Batalion Remontowy - Gubin
  45. 8 Batalion Remontowy - Kolobrzeg
  46. 11 Batalion Remontowy - Zary
  47. 16 Zulawski Batalion Remontowy - Elblag
  48. 2 Batalion Zaopatrzenia - Czarne
  49. 8 Batalion Zaopatrzenia - Koszalin
  50. 11 Batalion Zaopatrzenia - Zagan
  51. 12 Batalion Zaopatrzenia - Szczecin
  52. 16 Batalion Zaopatrzenia - Elblag
  53. 10 Ostródzki Batalion Zabezpieczenia - Ostróda
  54. 2 Batalion Przeciwchemiczny - Grudziadz
  55. 5 Tamogórski Batalion Przeciwchemiczny - Tarnowskie Góry
  56. 33 Batalion - Lomza
  57. LITPOLBAT - Batalion Polsko-Litewski - Orzysz
  58. l Kolobrzeski Batalion Zmechanizowany - Lublin
  59. l Batalion Czolgów - Zurawica
  60. 3 Batalion Czolgów - Zurawica
  61. 45 Batalion Medyczny - Stargard Szczecinski
  62. 4 Batalion Obrony Wybrzeza - Lebork
  63. 34 Batalion Obrony Wybrzeza - Slupsk
  64. 35 Batalion Obrony Wybrzeza - Gdansk
  65. 47 Dywizjon Artylerii Rakietowej
  66. 14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Jaroslaw
  67. 80 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej KOW
  68. 98 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Kolobrzeg
  69. 99 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Szczecin
  70. 21 Dywizjon Artylerii Mieszanej - Rzeszów
  71. 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej - Rzeszów
  72. 48 Kompania Specjalna - Kraków
  73. 56 Kompania Specjalna - Szczecin
  74. 62 Kompania Specjalna - Boleslawiec



NEWSLETTER
Join the GlobalSecurity.org mailing list